O mramoru

JEDINEČNÁ KRÁSA

Poslaním Marmuro® je poskytovať zákazníkom po celej Európe jedinečné, krásne a štýlové interiérové doplnky a záhradné dekorácie. Zabezpečujeme komfort a bezpečnosť pri dodaní cenných, masívnych a často nadrozmerných výrobkov na ľubovoľné miesto. Zákazníci Marmuro® sú jedineční, preto si zaslúžia služby a servis na najvyššej úrovni, s prihliadnutím na ich pohodlie a spokojnosť v každej fáze transakcie.


Krása

V ponuke Marmuro® nájdete mimoriadne krásne, luxusné krby, fontány a sochy, čiže predmety, ktoré celé tisícročia plnia úžitkovú a dekoračnú funkciu. V ponuke Marmuro® nájdete repliky krbov z minulých epoch, ako aj krby, fontány a sochy štylizované do rôznych období a štýlov (napr. antické, renesančné, barokové, viktoriánske, atď.). Želáme si, aby krása minulých storočí mohla byť súčasťou domova našich Zákazníkov.


Jedinečnosť

Výrobky Marmuro® sú vyrábané ručne, s dôrazom na každý, aj ten najmenší detail. Všetky komponenty sú ručne vyrezané, obrúsené a vyleštené. Ich prevedenie je v každom smere perfektné. Aj vďaka tomu sú naše výrobky neopakovateľné. Dôkazom toho sú aj rozmery: vnútorné rozmery krbov na objednávku sa len mierne líšia, o 3 až 5 cm. Realizácia tohto typu objednávky trvá tri až štyri mesiace. Zákazníci majú vďaka tomu záruku jedinečnosti každého výrobku.


Materiály

Krby, fontány a sochy Marmuro® sú vytvorené z najkvalitnejších materiálov. Sú to:

biely mramor

žltý egyptský mramor

červený mramor

travertín

pieskovec


Štýl našich výrobkov

Marmuro® má vo svojej ponuke repliky krbových portálov z minulých epoch, ako aj krbové obklady (portále), sochy (vrátane sôch zvierat) a fontány štylizované do rôznych období a štýlov. Ponúka interiérové prvky štýlom nadväzujúce na antiku, a najmä na štýl starovekého Ríma. Z tohto dedičstva čerpali aj iné éry, preto v ponuke Marmuro® nájdete veľa krbových fasád s preštylizovanými klasickými prvkami. Mnohé fontány a sochy sú vyrobené v antickom a klasickom štýle. Okrem toho spoločnosť Marmuro® nezabudla ani na prvky nadväzujúce na renesančný štýl a manierizmus. Nemôžu chýbať ani prvky v barokovom a rokokovom štýle, keďže práve tieto slohy najviac demonštrovali luxus a bohatstvo. Sochy do interiéru aj exteriéru, rovnako ako fontány a krbové portály premenia interiér našich Zákazníkov na sídlo Ľudovíta XV, Ľudovíta XVI, Napoleona alebo kráľovnej Viktórie. Nechýbajú ani prvky vyrobené na vzor interiérových prvkov z XIX. storočia. Všetky výrobky Marmuro® sú bezchybné a štýlové, a sú navrhnuté tak, aby uspokojili aj sofistikovaný vkus Zákazníkov.


Použitie

Ponúkané krbové portály plnia dekoračnú funkciu a sú kompatibilné s celým radom krbových vložiek. Môžete sa teda rozhodnúť pre akýkoľvek typ krbu, ktorý sa najlepšie hodí k miestnosti. Zákazník sa nikdy nemusí vzdať produktu, ktorý zodpovedá jeho vkusu. Dekoratívne krbové portály sú vyrobené z vysokokvalitného mramoru, vďaka čomu sú úplne odolné voči vysokým teplotám a mechanickému poškodeniu. Nemusíte sa obávať, že ťažšie kusy dreva, ktoré vám náhodou padnú na vnútornú časť krbu, ho nejakým spôsobom poškodia. Jednoduchá údržba je ďalšou dôležitou výhodou mramorových krbových fasád - aby boli čisté, stačí utrieť ich povrch utierkou. Fontány Marmuro® sa montujú nielen v exteriéri, v záhradách, ale aj v interiéri, napr. v hotelovej hale. Vodotrysky sú navrhnuté tak, aby montáž čerpadla alebo pripojenie hadice bolo bezproblémové. Fontány Marmuro® sú nielen skvelým dekoračným prvkom; vhodne podsvietené môžu vytvoriť jedinečné a romantické pozadie počas rôzneho druhu stretnutí a osláv. Sochy, vrátane sôch zvierat sú dekoratívne prvky určené do interiéru (obývacia izba, pracovne, predsiene, haly) a exteriéru (záhrady, parky).


Montáž a spôsob údržby

Krb odoslaný klientovi je rozdelený na niekoľko častí, ktoré sa spájajú na mieste inštalácie. Na spojenie jednotlivých častí portálu sa používa lepidlo. Montáž našich krbov je možné vykonať aj vo vlastnej réžii.

Krbový portál sa montuje okolo krbovej vložky, a nevyplnený priestor, ktorý sa vytvorí medzi vložkou a portálom sa vypĺňa mramorovými krytmi. Počas montáže sa používajú mramorové kryty, ktoré sa farebne zhodujú s farbou obkladu, alebo majú iný odtieň. V obchode Marmuro® sa nachádzajú mramorové dosky, ktoré farebne zodpovedajú farbe krbov. Existuje veľa spôsobov na vyplnenie toho priestoru, všetko závisí však od toho, ako sú ostatné komponenty namontované. Montáž je preto najlepšie začať od namontovania krbového obkladu, následne určiť, aký priestor je potrebné vyplniť, a na základe toho sa rozhodnúť, či sa k interiéru budú hodiť krycie prvky vyrobené z mramoru v rovnakej farbe, ako je farba krbového portálu.

Fontány Vám doručíme rozdelené na niekoľko častí. Vzhľadom na hmotnosť, pri inštalácii fontány bude potrebných viacero osôb. V tomto prípade je to jediná komplikácia, montáž sama o sebe je veľmi jednoduchá. Veľké fontány by mali byť postavené na betónových základoch, ktorých prvky sa vyznačujú vodeodolnosťou. K takto vytvorenému základu je pripojená elektrina, a pri najnižšom bode sa tvorí odtok, ktorý bude odvádzal vodu na príklad do trávy. Takéto riešenie odtoku umožní jednoduché vypustenie nádrže. Ak má fontána viacero nádrží, vodu z tých vyššie položených nádrží môžete odstrániť pomocou utierky do nádrže, ktorá sa nachádza dole. Vďaka tomu voda z horných častí bude odvedená spodným odtokom. Toto riešenie veľmi pomáha pri údržbe a čistení fontány. Vodotrysky, ktoré sú určené pre vonkajšie použitie je potrebné čistiť raz za mesiac po dobu cca. 30-45 minút. Aby fontána nestratila svoje čaro a krásu ani po mnohých rokoch, odporúča sa počas zimy vypustiť z nej vodu a prikryť ju fóliou. Ak chcete, aby voda vo fontáne bola čo najdlhšie čistá, odporúča sa k nej pridať chlornan sodný. Sochy (vrátane sôch zvierat) dostupné v našej ponuke sa väčšinou dodávajú v celku, hoci v niektorých prípadoch sa môže stať, že bude potrebná montáž podstavca.

Všetky fontány a sochy v našej ponuke sa môžu čistiť vysokotlakovým čističom.

Odborníci z Marmuro® Vám radi poskytnú podrobné informácie o inštalácii, čistení a údržbe. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať!